customs gerb

м. Дніпро

+38 (056) 789-37-56

+38 (096) 503-09-51

office@customs-dp.com

Торгово-промышленная палата * Украина

   Торгово-промислова палата України відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні», - недержавна неприбуткова організація, яка на добровільних засадах об'єднує юридичних осіб і громадян України, зареєстрованих як підприємці, а також їх об'єднання.

   Головне завдання Палати: створення сприятливих умов для підприємницької діяльності, сприяння всебічному розвитку науково-технічних і торговельних зв'язків між українськими підприємцями та їх зарубіжними партнерами, представлення інтересів її членів з питань господарської діяльності, як в Україні, так і за її межами.

   Торгово-промислова палата України та регіональні палати уповноважені Урядом України, видавати сертифікати про походження товарів і карнети АТА, надають послуги, пов'язані з видачею зазначених документів.
   ТПП України має в 11 країнах світу своїх представників, підтримує партнерські зв'язки з аналогічними національними і регіональними структурами майже в 90 країнах.

   З метою сприяння розвитку міжнародних економічних зв'язків ТПП України створює зі своїми зарубіжними партнерами спільні дорадчі органи - ділові поради, змішані торгові палати. Представники Палати входять до складу 69 міжурядових комісій з питань торговельно-економічного співробітництва, підкомісій і робочих груп у них.

   Торгово-промисловими палатами (ТПП) - оформляються сертифікати походження в усі країни, за винятком преференційних сертифікатів для країн ЄС, ЄАВТ і Чорногорії.

   Митними органами оформляються преференційні сертифікати для країн ЄС, ЄАВТ і Чорногорії форми EUR.1
   Сертифікат походження - офіційний документ, який видається уповноваженим органом у країні експортера.
   Документ, підтверджує походження товару з конкретної країни, в якій він зроблений або був підданий обробці.

Оформлення Сертифіката, необхідно для того, щоб Ви могли:
- Ввозити товари в країни СНД, без сплати мита;
- Можливість отримати пільгові тарифи;
- Ви звільняєтесь від сплати додаткових податків.

   Форми/види сертифікатів походження товару:
- Товари, які експортуються в країни колишнього Радянського Союзу, передбачені 2 форми сертифікатів (російською мовою): Сертифікат походження загальної форми і Сертифікат походження форми СТ-1.
- Товари, що експортуються в країни ЄС - застосовується 3 форми (англійською мовою): Form A (форма А); EUR 1; general form (загальна форма). Визначення походження товару, здійснюється відповідно до регламенту країн ЄС.
- В країни EACT (Європейська асоціація вільної торгівлі: Норвегія, Швейцарія, Ісландія, Ліхтенштейн) - EUR 1; general form (загальна форма англійською мовою). Правила визначення походження, обумовлені в Угоді про вільну торгівлю між Україною та країнами EACT.
- В Туреччину, Японію, США - Form A (форма А); general form (загальна форма англійською мовою) - згідно законодавства про надання преференцій для товарів, що походять з України.

   До того, як отримати сертифікат походження, необхідно подати інформацію, яка підтверджує, що товар був проведений в Україні і має статус українського походження.

   Для цього необхідно надати наступні дані:
- Документи про реєстрацію підприємства;
- Інформацію про виробничій базі, персонал і устаткування;
- Опис технологічного процесу виробництва продукції.

   Щодо, вимог про походження продукції:
Країна імпортер (вантажоодержувач) встановлює правила визначення походження, відповідно до чинних Міжнародними угодами.
Згідно яких, кожному товару визначаються умови отримання статусу походження. Ці умови можуть відрізнятися в законодавствах різних країн і територій.

   Перевірити, чи виконуються вимоги за походженням товару, необхідно знати наступне:
1. З чого був зроблений товар (сировина, матеріали, комплектуючі);
2. походження самого сировини, яке використовувалося для виготовлення товару;
3. який переробці піддавалося сировину;
4. Наскільки готовий товар відрізняється від використовуваного для його виробництва сировини (матеріалів, комплектуючих);
5. яка частка в грошовому вираженні сировини невідомого або українського походження.

Сертифікат оформлюється тільки в тому випадку, якщо товари переміщуються через митний кордон!

Залишились питання, звертайтеся до нас!