Ввезення інвестицій
Інвестиції - грошові кошти, цінні папери, інше майно, в тому числі майнові права, інші права, що мають грошову оцінку, що вкладаються в об'єкти підприємницької та (або) іншої діяльності з метою отримання прибутку і (або) досягнення іншого корисного ефекту.
Законодавство України, яке регламентує ввезення іноземних інвестицій:
- Закон України від 19.03.1996 року, № 93/96 ВР «Про режим іноземного інвестування»;
- Митний Кодекс України від 13.03.2012 року;
- Закон України від 17.12.2000 року № 1457-III «Про усунення дискримінації в оподаткуванні суб'єктів підприємницької діяльності, створених з використанням майна та коштів вітчизняного походження»; Постанова Кабінету Міністрів України від 06.03. 2013 року №139 «Про затвердження порядку державної реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та їх анулювання».
Порядок оформлення іноземних інвестицій:
Для перетину кордону товарами, які ввозяться в Україну як внесок іноземного інвестора, підприємство, на адресу якого надходять ці товари, має пройти акредитацію (реєстрацію в митних органах) і оформити документ контролю доставки вантажу - попередню декларацію (ПД).
Для митного оформлення інвестицій в митницю призначення, повинні бути надані наступні документи:
- Зареєстрований в установленому законодавством порядку статут підприємства із зазначенням ввезеного майна (його частка повинна складати не менше 10 відсотків);
- Документ, що підтверджує вартість інвестицій (наприклад, проформа-рахунок), із зазначенням донора і реципієнта інвестицій, повного опису товарів, умов поставки і т.д.;
- Лист-повідомлення інвестора про те, що він вносить в якості інвестицій наступне майно, зазначеної вартістю, а також вказати посилання на рахунок-проформу;
- Інформаційне повідомлення згідно постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.2013 року №139 «Про затвердження порядку державної реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та їх анулювання».
Якщо протягом трьох років майно, яке було ввезено в Україну, як внесок іноземного інвестора до статутного фонду, відчужується, у тому числі і в зв'язку з припиненням діяльності цього підприємства (крім вивезення іноземної інвестиції за кордон), підприємство повинно сплатити ввізне мито, яке розраховується виходячи з митної вартості цього майна, на день відчуження і доплатити ПДВ.
Наші послуги
Митне оформлення вантажів
Акредитація на митниці
Митне оформлення імпорту
Митне оформлення експорту
Підготовка декларування на митниці
Декларування товару в електронному вигляді
Митне очищення
Визначення необхідності додаткової документації (сертифікатів, ліцензій).